Kolejnym niesamowitym produktem, który mamy w swojej ofercie jest REGENERACJA MAGNEZ. Sprawdza się w szczególności:
- dla osób uprawiających sport amatorsko i zawodowo,
- leczeniu kontuzji
- na wszelkiego rodzaju urazy kostno-stawowo-mięśniowe
- bóle
- skurcze
- Preparat ten jest również najbardziej skutecznym sposobem suplementacji transdermalnej magnezu.
Objawy niedoboru magnezu mogą obejmować skurcze mięśni, tiki twarzy, problemy ze snem i przewlekły ból a nawet migreny. Utrzymanie odpowiedniego stężenia w organizmie jest niezwykle istotne dla naszego dobrego funkcjonowania.
Skąd się dowiedzieć ,że masz niedobór?
Według badań populacyjnych dotyczących średniego spożycia magnezu istnieje duże prawdopodobieństwo niedoborów.
W badaniu “Zdrowie Polaków- świadomość dotycząca znaczenia magnezu dla zdrowia” przeprowadzone przez BioStat pokazało, że na niedobory magnezu- z uwagi na występujące dolegliwości- może cierpieć nawet ponad 70% polskiego społeczeństwa.
Aby sprawdzić czy ma się odpowiednią ilość magnezu, jedną z metod może być konsultacja z lekarzem i poproszenie o szczegółowe badanie poziomu magnezu. Badanie to zwykle jest wykonywane przy pomocy badania surowicy krwi, testy te mogą niestety wprowadzić w BŁĄD. Tylko 1% magnezu w organizmie znajduje się w rzeczywistości we krwi, a tylko 0,3% w surowicy krwi, więc kliniczne testy surowicy krwi mogą nie wskazywać niedoboru magnezu.
Co w takim przypadku zrobić?
Na szczęście istnieją prostsze i dokładniejsze sposoby. Warto zadać sobie kilka pytań dotyczących swojego stylu życia i zaobserwować pewne oznaki i sygnały niskiego poziomu magnezu.
Poniżej dowiesz się jak odczytywać znaki od swojego organizmu, zachować równowagę magnezu i zapewnić dobre zdrowie. Jeżeli odpowiesz twierdząco na którekolwiek z pytań możesz być narażony na niskie spożycie magnezu.
1.Czy regularnie pijesz słodkie napoje gazowane.
Większość ciemnych napojów gazowanych zawiera fosforany. Substancje te łączą się z magnezem w przewodzie pokarmowym czyniąc go niedostępnym dla organizmu. Więc nawet jeżeli stosujesz zbilansowaną dietę, picie napojów gazowanych z posiłkami naraża cię na niedobory.
- Czy regularnie jesz ciastka, ciasta, desery, cukierki lub inne słodkie przekąski?
Cukier rafinowany nie tylko nie zawiera magnezu, ale także powoduje wydalanie megnazu z organizmu przez nerki. Proces produkcji rafinowanego cukru z trzciny cukrowej usuwa melasę, pozbawiając całkowicie zawartości magnezu.
“Słodkie przekąski” nazywane są przez dietetyków ‘antyodżywczymi”. Substancje antyodżywcze, takie jak słodycze, zastępują pełnowartościowe posiłki i dodatkowo pochłaniają składniki odżywcze podczas trawienia, co powoduje utratę netto. Ponieważ wszystko to co jemy wymaga witamin i minerałów w celu zasilenia procesu trawienia.
Im więcej słodkości i wysoko przetworzonych pokarmów masz w swojej diecie, tym bardziej prawdopodobne jest, że masz niedobór magnezu i innych niezbędnych składników odżywczych.
- Czy doświadczasz dużo stresu w swoim życiu lub czy niedawno przeszedł poważny zabieg medyczny, taki jak operacja?
Stres może być przyczyną niedoboru magnezu, a brak magnezu zwykle nasila reakcję stresową, pogarszając problem. W badaniach adrenalina i kortyzol, produkty uboczne reakcji “walcz lub uciekaj” związanej ze stresem i lękiem, były związane ze zmniejszonym poziomem magnezu.
Ponieważ stresujące warunki wymagają większego zużycia magnezu przez organizm, wszystkie takie stany mogą prowadzić do niedoboru, w tym zarówno psychiczne, jak i fizyczne formy stresu, takie jak trening, operacja, oparzenia czy choroby przewlekłe.
- Czy codziennie pijesz kawę, herbatę lub inne napoje zawierające kofeinę?
Poziom magnezu w organizmie jest w dużej mierze kontrolowany przez nerki, które filtrują i wydalają nadmiar magnezu i innych minerałów. Kofeina powoduje zwiększenie wydalania magnezu przez nerki, niezależnie od stanu ciała.
Jeżeli regularnie pijesz napoje zawierające kofeinę, takie jak kawa, herbata i napoje gazowane, zwiększa się ryzyko niedoboru magnezu.
- Czy przyjmujesz leki moczopędne, leki nasercowe, leki na astmę, pigułki antykoncepcyjne lub estrogenową terapię zastępczą?
Badania wykazały, że stosowanie tych leków zmniejsza poziom magnezu w organizmie.
- Czy pijesz więcej niż 7 napojów alkoholowych tygodniowo?
Wpływ alkoholu na poziom magnezu jest podobny do działania diuretyków: obniża poziom magnezu dostępnego dla komórek poprzez zwiększenie wydalania magnezu przez nerki. W badaniach klinicznych niedobór magnezu stwierdzono u 30% alkoholików. Zwiększone spożycie alkoholu również przyczynia się do zmniejszenia wydajności układu pokarmowego, a także niedobór witaminy D, które mogą przyczyniać się do niskiego poziomu magnezu.
- Czy przyjmujesz suplementy wapnia bez magnezu lub wapnia z magnezem o stosunku niższym niż 1:1?
Badania wykazały, że gdy spożycie magnezu jest niskie, suplementacja wapnia może zmniejszyć wchłanianie i retencję magnezu. Mimo, że suplementacja wapnia może mieć negatywny wpływ na wchłanianie magnezu, suplementacja magnezem faktycznie poprawia wykorzystanie wapnia przez organizm.
Według znanego badacza magnezu, Mildreda Seeliga:
“Organizm ma tendencję do zatrzymywania wapnia w stanie niedoboru magnezu. Dodatkowe spożycie wapnia w takim czasie może spowodować nieprawidłowy wzrost poziomu wapnia w komórkach, w tym w komórkach serca i naczyniach krwionośnych… Biorąc pod uwagę delikatną równowagę między wapniem i magnezem w komórkach, najlepiej jest upewnić się, że magnez jest na odpowiednim poziomie, jeśli bierzesz suplementy wapnia”.
- Czy doświadczasz któregoś z poniższych?
- Lęk?
- Epizody nadpobudliwości?
- Trudności z zasypianiem?
- Przebudzenia podczas snu?
Powyższe symptomy mogą być objawami neurologicznymi niedoboru magnezu. Odpowiednia ilość magnezu jest niezbędna do przewodzenia nerwów i jest również związana z zaburzeniami równowagi elektrolitowej, które wpływają na układ nerwowy. Niski poziom magnezu jest również związany ze zmianami nastroju i epizodami depresyjnymi.
- Czy doświadczasz któregoś z poniższych?
- Bolesne skurcze mięśni?
- Migreny?
- Skurcze mięśni?
- Fibromialgia?
- Tiki twarzy?
- Skurcze oczu lub mimowolne ruchy gałek ocznych?
Objawy nerwowo-mięśniowe takie jak te, należą do klasycznych objawów potencjalnych niedoborów magnezu.
Bez magnezu nasz mięśnie byłyby w ciągłym skurczu.
Magnez jest niezbędnym elementem rozluźnienia mięśni i bez niego nasze mięśnie byłyby w ciągłym skurczu. Z drugiej strony wapń sygnalizuje skurcze mięśni. Jak zauważono w książce “The magnesium Factor”, te dwa minerały to “dwie strony fizjologicznej monety”; mają działania które są sobie przeciwstawne, ale funkcjonują jako zespół. Objaw Chvostka i Objaw Trousseau to testy kliniczne na mimowolne ruchy mięśni i oba mogą wskazywać na niedobór wapnia lub magnezu, lub na oba. W rzeczywistości niedobór magnezu może faktycznie objawiać się jako niedobór wapnia w testach, a jednym z pierwszych zaleceń po otrzymaniu wyników niskiego poziomu wapnia jest suplementacja magnezem.
- Czy odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z powyższych pytań i masz co najmniej 55 lat?
Starsi dorośli są szczególnie narażeni na niski poziom magnezu. Wykazano, że starzenie się, stres i choroby przyczyniają się do zapotrzebowania na magnez, jednak większość starszych osób w rzeczywistości przyjmuje mniej magnezu z pożywienia niż w młodości.
Ponadto metabolizm magnezu może być mniej wydajny wraz z wiekiem, ponieważ zmiany w przewodzie pokarmowym i nerkach przyczyniają się do tego, że osoby starsze wchłaniają zatrzymują mniej magnezu.
Podsumowanie
Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na któreś z wyżej wymienionych pytań jesteś w grupie ryzyka niedoboru magnezu. Preparat REGENERACJA MAGNEZ jest najlepszym sposobem na uzupełnienie magnezu.
Jeżeli doświadczasz:
- Lęku
- Epizodów nadpobudliwości
- Trudności z zasypianiem
- Przebudzeń podczas snu
- Bolesnych skurczy mięśni?
- Migren
- Skurczy mięśni
- Fibromialgii
- Tików twarzy
- Urazu
- Stresu
- Bólu Kostnego/mięśniowego/stawowego