Regeneracja 2.0 jest produktem nowej technologii wspierającym regeneracje i dobrą kondycję tkanek miękkich. Składniki są dobrane w taki sposób aby działały synergistycznie gdzie 1+1=3. Odpowiednie proporcje stanowią klucz do skutecznego działania:
- Krzem
- Bor
- Jod
- Magnez
- DMSO
- Srebro koloidalne
KRZEM
Najnowsze źródła medyczne podają dzienne zapotrzebowanie krzemu w wysokości 25/50 mg/dobę. Aktualnie ponad 90% społeczeństwa na świecie ma niedobór krzemu, w Polsce blisko 100%. W wielu badaniach naukowych sugeruje się, że krzem odgrywa rolę w integralności strukturalnej paznokci, włosów i skóry, ogólnej syntezie kolagenu , mineralizacji kości i zdrowiu kości oraz zdrowiu układu odpornościowego i zmniejszeniu ryzyka miażdżycy.
Niewystarczająca podaż krzemu w diecie powoduje:
- przedwczesne starzenie się skóry
- rozdwajanie się i wypadanie włosów
- kruchość paznokci
- skłonność do zapaleń
- schorzenia skóry (np. grzybicę, łupież)
- nadmierne krwawienia miesiączkowe
Krzem wspomaga krążenie krwi, wzmacnia żyły i tętnice. Ogranicza proces resorpcji kości i wspomaga ich mineralizację.
Wpływ na układ nerwowy
Krzem jest antagonistą aluminium, więc im więcej mamy krzemu tym mniej aluminium(ciężki metal) i odwrotnie. Wysokie stężenie aluminium, może doprowadzić do obumierania neuronów cholinergicznych. Niwelując neurotoksyczne działanie glinu, krzem może stanowić czynnik chroniący przed chorobą alzheimera. Dzięki badaniom wiemy, że przy tym schorzeniu bardzo często występuje nadmiar aluminium w organizmie.
Wpływ na układ krwionośny
Udowodniono, że istnieje zależność: im mniej krzemu w tkankach tym większe zmiany miażdżycowe, które objawiają się stwardnieniem tętnic, co z kolei prowadzi do nadciśnienia. Krzem bierze udział w syntezie kolagenu- białka obecnego w ścianach naczyń krwionośnych, zapewniającego im właściwą elastyczność i kurczliwość. Te dwie cechy są niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania układu krążenia. Dowiedziono, że krzem zapobiega nadmiernemu przenikaniu tłuszczów przez naczynia krwionośne. Niski poziom tego pierwiastka w organizmie powoduje twardnienie blaszek miażdżycowych oraz zwężanie światła naczyń, co uniemożliwia prawidłowy dopływ tlenu i substancji odżywczych do najważniejszych narządów w organizmie, takich jak serce i mózg. Krzem wpływa również na wzmocnienie samego mięśnia sercowego, wspomagając jego prawidłowe funkcjonowanie.
Wpływ na układ kostny
Krzem odgrywa rolę w tworzeniu struktury oraz metabolizmie kości. Badania kliniczne potwierdziły skuteczność tego pierwiastka, działa on w taki sposób, że osteoblasty (komórki, które odpowiadają za tworzenie się kości) są bardziej aktywne. Co więcej stanowi on czynnik regulujący wchłanianie, przez tkankę kostną wapnia i fosforu, działając w synergii z witaminami D i K. Prawidłowa mineralizacja naszych kości to ciągła walka między procesami kościogubnymi, a kościotwórczymi. Gdy procesy resorpcyjne zaczynają przeważać prowadzi to do stanu zwanego osteoporozą.
Wpływ na skórę
Poprawia elastyczność skóry, indukuje aktywność ważnego enzymu w procesie powstawania kolagenu- hydroksylazy prolinowej. Dzięki temu minerał ten pomaga zachować prawidłowy poziom nawilżenia i jędrności skóry, jednocześnie redukując zmarszczki. Suplementacja tego minerału działa łagodząco na oparzenia, niweluje objawy fotostarzenia się skóry wskutek ekspozycji na promieniowanie UV, wspomaga proces gojenia się ran i uśmierza świąd skóry(np. po ukąszeniu komara).
Nadmiar krzemu jest naturalnie wydalany z moczem, a co za tym idzie nie odnotowano przypadków przedawkowania tego minerału.
Bor
udowodniono, że bor jest ważnym minerałem śladowym, ponieważ
- jest niezbędny do wzrostu i utrzymania kości
- znacznie poprawia gojenie się ran
- korzystnie wpływa na wykorzystanie przez organizm estrogenu, testosteronu i witaminy D;
- zwiększa wchłanianie magnezu
- zmniejsza poziomy biomarkerów stanu zapalnego, takich jak wysokoczułe białko C-reaktywne (hs-CRP) i czynnik martwicy nowotworu μ (TNF-μ)
- podnosi poziom enzymów antyoksydacyjnych, takich jak dysmutaza ponadtlenkowa (SOD), katalaza i peroksydaza glutationowa
- chroni przed stresem oksydacyjnym wywołanym pestycydami i toksycznością metali ciężkich;
- poprawia aktywność elektryczną mózgu, wydajność poznawczą i pamięć krótkotrwałą u osób starszych
- wpływa na powstawanie i aktywność kluczowych biomolekuł, takich jak S-adenozylometionina (SAM-e) i dinukleotyd nikotynoamidoadeninowy (NAD+)
- wykazał działanie zapobiegawcze i terapeutyczne w wielu nowotworach, takich jak rak prostaty, szyjki macicy i płuc oraz chłoniak mnogi i nieziarniczy
- może pomóc złagodzić niekorzystne skutki tradycyjnych środków chemioterapeutycznych. Jednak w żadnym z dotychczas przeprowadzonych licznych badań korzystne działanie boru nie wystąpiło przy jego spożyciu < 3 mg/d.
Udowodniono, że w tkance kostnej i w mazi stawowej osób z zapaleniem stawów zawartość boru jest mniejsza niż u osób zdrowych. Podczas badania pilotażowego suplementacja boru przyniosła korzyści pacjentom cierpiącym na tę dolegliwość, przy czym nie zaobserwowano niepożądanych efektów ubocznych.
JOD
Od dawna jod jest stosowany jako aktywny środek skórny w leczeniu chorób zapalnych, o podłożu immunologicznym i zakaźnym. Co więcej, doniesiono, że miejscowe stosowanie jodu zapewnia ochronę przed zmianami skórnymi wywołanymi przez iperyt siarkowy, oparzeniami skóry wywołanymi ciepłem i kwasem, zarówno u świnek morskich, jak i modeli obrzęków uszu myszy.
- Kontroluje temperaturę ciała (uczucie chłodu oznaczać może niedobór jodu), pracę mięśni, układu nerwowego, i krążenia
- Jod ma też działanie uspokajające, usprawnia myślenie, zapamiętywanie i zapobiega otyłości
- Wpływa na wzrost i rozwój intelektualny dzieci
- Ten pierwiastek wpływa również na stan skóry i śluzówek oraz włosów i paznokci
- Przesuszenie skóry może świadczyć o niedoborze jodu
- Dobroczynne działanie jodu jest większości z nas mało znane, a tak bardzo istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i zachowania dobrego zdrowia
MAGNEZ
Badania potwierdzają skuteczność magnezu w zapobieganiu i leczeniu wielu powszechnych schorzeń, w tym:
- migrenowego bólu głowy
- zespołu metabolicznego
- cukrzycy
- hiperlipidemii
- astmy
- zespołu napięcia przedmiesiączkowego
- stanu przedrzucawkowego
- i różnych zaburzeń rytmu serca.
Magnez można również rozważyć w profilaktyce powstawania kamieni nerkowych i zaćmy, jako środek wspomagający lub w leczeniu depresji oraz jako interwencję terapeutyczną w przypadku wielu innych zaburzeń związanych ze zdrowiem. W praktyce klinicznej optymalizacja stanu magnezu poprzez dietę i suplementację wydaje się być bezpieczną, użyteczną i dobrze udokumentowaną terapią kilku schorzeń.
DMSO
DMSO, czyli dimetylosulfotlenek to preparat stosowany w zapaleniu stawów. DMSO stosowany na skórę działa przeciwzapalnie. Działanie polega na poprawie przenikania substancji czynnej przez skórę.
Działanie DMSO polega na tym, że związek ten zwiększa dyfuzję leków przez warstwę rogową naskórka przez chwilowe zakłócenie bariery fizjologicznej skóry. Prawdopodobnie dzieje się to poprzez interakcje DMSO z tłuszczami, występującymi pomiędzy poszczególnymi komórkami skórnymi. Dodatkowo tworzy mikrośrodowisko rozpuszczalnika w tkance, które może skutecznie ekstrahować substancję rozpuszczoną z nośnika. Dimetylosulfotlenek zwiększa również stężenie substancji czynnej miejscowo w skórze.
DMSO poprawia gojenie się ran i trudno gojących się odleżyn, działa również łagodząco na ból. Do kolejnych właściwości można zaliczyć działanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe.
Środek ten świetnie się sprawdza w przypadku zapalenia stawów.
Srebro koloidalne
Ma silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i wzmacnia organizm. Nie wykazuje działań ubocznych i nie reaguje z innymi lekami. Bardzo ważne jest to, że srebro zabija nawet te bakterie, które są odporne na działanie antybiotyków.
- działa antybakteryjnie i dezynfekująco
- biobójcze dla bakterii, wirusów i grzybów
Podsumowanie
Połączenie wszystkich substancji takich jak: krzem,bor,jod,magnez,dmso tworzą niesamowitą kombinację i niezwykle skuteczny preparat REGENERACJA 2.0. Przyspiesza naprawę tkanki łącznej, zmniejsza stany zapalne, poprawia regenerację i wzmacnia tkankę łączną.
Polecany przy:
- dolegliwościach bólowych
- zapaleniach stawów
- urazach i kontuzjach
- w rekonwalescencji
- zmarszczkach i suchej skórze
- aktywności fizycznej (profilaktycznie)
- niedoborach wyżej wymienionych pierwiastków
Bibliografia:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17435951/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4712861/